Fizioterapeita konsultācija
Fizioterapeits konsultācijas laikā ievāc anamnēzi (sūdzību raksturojums) un veic funkcionālā stāvokļa novērtēšanu. Konsultācijas beigās tiek izvirzīti reālistiski mērķi un veidots terapijas plāns, lai kopā klients un fizioterapeits sasniegtu šos mērķus.
Kā gatavoties konsultācijai? - Līdzi jāņem nosūtījums (ja tāds ir) un izmeklējumi, kas saistīti ar risināmo problēmu. Ja plānota vingrošana - ņemt līdzi vai ierasties ērtā apģērbā.
Ārstnieciskā vingrošana
Vingrojumu pielietojums ir viena no pamata metodēm dažādu sūdzību mazināšanai un likvidēšanai. Nodarbībā tiek ņemts vērā katra klienta individuālās fiziskās spējas un veselības stāvoklis, nodarbība tiek pielāgota katram indivīdam, lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu. Uz Ārstnieciskās vingrošanas nodarbību pie fizioterapeita klients ņem līdzi vai ierodas ērtā apģērbā.
Klasiskā ārstnieciskā masāža
Klasiskā ārstnieciskā masāža darbojas uz saspringuma un sāpju mazināšanu. Izteikta muskuļu saspringuma gadījumā masāža var būt nedaudz sāpīga, retāk var veidoties zilumi (cilvēkiem , kam ir tendence uz to veidošanos). Nelielu sūdzību gadījumā pietiks ar 1-2 masāžām nedēļā, sarežģītākos gadījumos būs nepieciešamas 2-3 masāžas nedēļā. Lai būtu pozitīvs efekts no masāžas, vēlams iziet 10 reižu kursu.
Medicīniskā teipošana
Teipošanā tiek izmantots kinezioloģiskais teips – vienpusēji līpoša lenta, kuras īpašības līdzinās ādas īpašībām. Uzklājot teipu uz ādas, āda viegli paceļas, tādējādi palielinās atstarpe starp ādu un zem tās esošajiem audiem, samazinot spiedienu uz asinsvadiem, limfvadiem un brīvajiem nervu galiem sūdzību zonā.
Procedūra ir nesapīga.
Teipošana palīdz novērst muskuļu un locītavu sāpes, uzlabot asinsriti, mikrocirkulāciju, mazināt tūsku, asinsizplūdumus, visu veidu saišu un muskuļu sastiepumus.
*Šī metode praktiski nerada blaknes, bet, ja āda ir ļoti jutīga, retos gadījumos var rasties apsārtums vai nieze. Tādā gadījumā teips nekavējoties jānoņem